Witaj na stronie TQD

 

HAWK 600 odkurzacz centralny

 

OPIS PRODUKTU

 

 

TQD Hawk to jednostki z obudową stalowo-aluminiową, w których zastosowano silniki AMETEK® Thru-Flow z 2-stopniową turbiną oraz filtracją hybrydową: cyklon + filtr samoczyszczący + filtr krążkowy lub filtr samoczyszczący + filtr krążkowy w połączeniu z opcjonalnym workiem filtracyjnym. Automatyka z autodiagnozą zapewniająca łagodny start silnika zwiększa jego żywotność oraz nie powoduje “uderzeń” w instalacje elektryczną. Podłączenie instalacji z lewej lub prawej strony. Dostępne moce: 600 i 700 AirWatts.

 

     

 

Cechy ogólne:

 

  1. Obudowa aluminiowo-stalowa
  2. Silnik AMETEK® Thru-Flow
  3. Wolny start silnika
  4. Układ sterujący z autodiagnozą
  5. Podłączenie instalacji z lewej lub prawej strony
  6. Zbiornik aluminiowy 32L
  7. Moc ssąca: 600 AirWatt
  8. Potrójna filtracja hybrydowa (I lub II)
  9. Gwarancja standardowa: 5 lat
  10. Gwarancja wydłużona: 10 lat **

 

I sposób:

 

Z zamontowanym filtrem samoczyszczącym i filtrem krążkowym. W tym przypadku brudne powietrze jest filtrowane za pomocą naturalnie powstałemu ruchowi wirowemu tzw. cyklonowi oraz filtrowi samoczyszczącemu i krążkowi filtracyjnemu. Filtr samoczyszczący wykonany jest z materiału o wysokiej skuteczności filtracji, wielorazowego użytku. Podczas pracy filtr samoczyszczący (z zaszytym obciążeniem) unosi się, a podczas wyłączania opuszcza. Ruchy te zapobiegają gromadzeniu się zbyt grubej warstwy brudu na powierzchni filtra, a co za tym idzie również znacząco mniejszy spadek siły ssącej. Konserwacja sprowadza się do czyszczenia /wymiany filtrów i opróżniania zbiornika.

 

II sposób:

 

Z zamontowanym workiem filtracyjnym, filtrem samoczyszczącym i filtrem krążkowym. Filtracja wygląda tak jak w I sposobie z tą różnicą, że zamiast filtracji cyklonicznej zastosowano worek filtracyjny o poj. 22,5L i wszystkie większe brudy zbierają się w worku a drobniejsze na pozostałych filtrach. Konserwacja sprowadza się do wymiany worka filtracyjnego oraz czyszczeniu/wymiany pozostałych filtrów. Zapewnia to większą higienę konserwacji i wydłuża żywotność całego urządzenia.

 

Ten sposób filtracji to również czystość i higiena przy obsłudze.

 

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE

 

Model HAWK 600
Obudowa aluminium + stal
Typ silnika AMETEK® Thru-Flow
Moc W 1500
Napięcie V/Hz 220/240V, 50Hz
Natężenie prądu A 7,0
Podciśnienie kPa 32
Siła ssąca AIRWATT 600
Przepływ powietrza m3/h 207
System filtracji cyklon lub worek filtracyjny (22,5 l) + filtr samoczyszczący + krążek filtracyjny
Zabezpieczenie silnika TAK
Wolny start silnika TAK
Pojemność zbiornika l 32,0
Wymiary w/s/gł [mm] 970/310/310
Waga netto kg 9,5
Kolor czarny / aluminium
Poziom hałasu * [dbA] 59/68*
Gwarancja standard / wydłużona** 5 lat / 10 lat*

 

Zalecenia instalacyjne:

Model Powierzchnia domu Odległość od najdalszego gniazda do wyrzutni Przybliżona liczba gniazd ssących
HAWK 700 do 250m2
25m 6szt

 

 

* Pomiar w odległości 3m, jednostka podłączona do instalacji z tłumikiem / jednostka niepodłączona do instalacji i bez tłumika.

** Istnieje możliwość wykupienia pakietu gwarancyjnego wydłużającego okres gwarancji do 10 lat (dotyczy wyłącznie urządzeń związanych z użytkiem domowym), której warunkiem jest wypełnienie formularza dołączonego razem z kartą gwarancyjną i przesłanie go, razem z kserokopią dowodu zakupu, pocztą na adres Gwaranta: „Termitech A.T. Jaroszewicz sp.j., ul. Produkcyjna 105, 15-680 Białystok. Decyzja o wydłużeniu gwarancji oraz przesłanie formularza nie może nastąpić w czasie dłuższym niż 6 miesięcy od daty zakupu odkurzacza. Opłata za wydłużenie gwarancji wynosi 250 zł netto plus należny podatek VAT. Po opłaceniu faktury za dodatkowy pakiet gwarancyjny, zwrotnie odsyłana będzie specjalna 10-letnia karta gwarancyjna (licząc od daty zakupu odkurzacza).

 

PRZEJDŹ DO SKLEPU